Czy można pozbyć się rozstępów w skuteczny sposób?

0
181
Czy można pozbyć się rozstępów w skuteczny sposób?

Rozstępy na skórze są bez wątpienia problemem bardzo wstydliwym, który może się objawić u osób różnym wieku i niezależnie od płci. Warto więc zaradzić temu problemowi, gdy zobaczymy pierwsze oznaki jego pojawienia się. Bowiem wraz z upływem czasu rozstępy staną się o wiele trudniejsze do usunięcia.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to nic innego, jak pojawienie się zmian na skórze w postaci pasków, które mogą przybierać różne kolory. Rozstępy koloru białego są znacznie łatwiejsze do wyeliminowania, niż te, które przybrały barwę czerwoną. Powstają one na wskutek rozciągnięcia się skóry, a powodów dla których zachodzi takie zjawisko jest wiele. Przede wszystkim można do nich zaliczyć: szybki spadek lub wzrost wagi, zmiana kształtu sylwetki w okresie dojrzewania, jak również występowanie zmian hormonalnych spowodowanych rozbudowaniem tkanki mięśniowej lub ciążą. Niestety dużym problemem jest to, że rozstępy mogą pojawić się praktycznie wszędzie. Zarówno, jeżeli chodzi o okolice brzucha, ud, pośladków, a nawet ramion. Ich pojawienie się powoduje, że nasza skóra wygląda nieestetycznie. Dlatego warto pomyśleć o jak najszybszym pozbyciu się ich.

Sposoby na pozbycie się rozstępów

Sposobów na pozbycie się rozstępów jest wiele. Niektóre z nich działają bardziej, inne zaś mniej. Do jednych z najpopularniejszych metod w walce z rozstępami można zaliczyć przede wszystkim: mezoterapię, dermabrazję, jak również laseroterapię.

Czym jest zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii uchodzi za jedną z najpopularniejszych metod w walce z cellulitem. Metoda polega przede wszystkim na podskórnym podaniu odpowiednich związków, które zapewnią skórze prawidłowe odżywienie. Nakłucia, które są wykonywane podczas zabiegu mezoterapii skłaniają organizm do naturalnej regeneracji, a tym samym rozstępy zostają usunięte.

Czym jest zabieg dermabrazji?

Zabieg dermabrazji polega na zastosowaniu głębokiego peelingu mechanicznego. Jest to nic innego, jak kontrolowane i mechaniczne ścieranie naskórka, które następuje od górnych warstw skóry, aż do naczyń krwionośnych. W zależności od głębokości rozstępów, wystarczą nawet dwa zabiegi, aby całkowicie się ich pozbyć. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.

Na czym polega zabieg laseroterapii?

Zabieg laseroterapii opiera się na wykorzystaniu wiązki lasera, która wnika głęboko w naszą skórę. Dzięki tej metodzie zostają w odpowiedni sposób pobudzone włókna kolagenowe, jak również zostają całkowicie usunięte rozstępy. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do mikrouszkodzeń tkanki podskórnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here