Czego szefowie oczekują od pracowników?

0
272
Czego szefowie oczekują od pracowników?

Szefowie oczekują od pracowników pracy

Jednak nie jest to dokładna definicja. Zdaniem pracodawcy pracownik powinien być solidny, rzetelny, pracowity, kreatywny. Przedstawianie własnych projektów jest jak najbardziej oczekiwaną wartością. Niejedna osoba doceni to, co oferuje pracownik i chętnie zapłaci więcej za pracę pełną zaangażowania. Warto zatem skorzystać z takiej oferty i podjąć takie zatrudnienie.

Idealny pracownik powinien:

* Pracować solidnie, rzetelnie, terminowo, z pełnym zaangażowaniem;

* Być punktualny, ponieważ spóźnienia nie są mile widziane przez jego szefów;

* Podnosić kwalifikacje zawodowe – najlepiej na własny koszt, ponieważ pracodawca rzadko przewiduje dofinansowanie takich działań

* Pracować bez zwolnień lekarskich – choroby są problemem pracownika, a nie zatrudniającej go firmy;

* Proponować innowacyjne działania pomagające ograniczyć koszt funkcjonowania danej firmie;

* Dbać o sprzęt pracodawcy;

* Nie brać za często urlopów, ponieważ to blokuje działania pracodawcy i czyni pracę niezbyt efektywną;

* Troszczyć się o to, by dzięki jego pracy firma mogła się rozwijać;

* Nie upominać się o podwyżki pensje i premię – w niektórych firmach podwyżki pensji są rzadkością, a pracownik ma cieszyć się, że ma pracę.

To tylko przykładowe wymagania. Nie każda firma ma identyczne oczekiwania. Niektóre firmy mają prospołeczne podejście i chętnie dbają o pracownika, jego zadowolenie z pracy oraz dobro. Warto o tym pomyśleć, aby pracownik był zadowolony i chętnie przychodził do pracy.

Czego oczekują pracownicy?

Pracownicy oczekują dobrej pensji, motywacji do pracy, czyli premii od czasu do czasu. Dzięki temu czują, że mogą uzyskać zadowolenie i nie będą musieli dorabiać do wynagrodzenia poza firmą, w której są zatrudnieni na stałe. Oczekują też pieniędzy za nadgodziny, ponieważ jest to dla nich ważne. Niektóre firmy nie chcą płacić za nadgodziny, nie mają zamiaru oddawać też czasu wolnego. Wówczas pracownicy czują się niezadowoleni oraz wykorzystani. Nie jest to dobre dla nich, są przepracowani, przemęczeni i nie otrzymują należnego im wynagrodzenia. To naprawdę nie jest dobra sytuacja. Niestety, w polskich firmach zdarza się dość często. Warto zatem zadbać o siebie, własne zdrowie i nie godzić się na takie podejście pracodawcy. Dobra praca powinna zawsze być wynagrodzona odpowiednio do jej wartości. Pracownicy oczekują przyzwoitych warunków pracy oraz uczciwego wynagrodzenia – to jest najczęstsze oczekiwanie pracowników, a firma powinna sprostać takim potrzebom.