Czy można pozbyć się rozstępów w skuteczny sposób?

0
345
Czy można pozbyć się rozstępów w skuteczny sposób?

Rozstępy na skórze są bez wątpienia problemem bardzo wstydliwym, który może się objawić u osób różnym wieku i niezależnie od płci. Warto więc zaradzić temu problemowi, gdy zobaczymy pierwsze oznaki jego pojawienia się. Bowiem wraz z upływem czasu rozstępy staną się o wiele trudniejsze do usunięcia.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to nic innego, jak pojawienie się zmian na skórze w postaci pasków, które mogą przybierać różne kolory. Rozstępy koloru białego są znacznie łatwiejsze do wyeliminowania, niż te, które przybrały barwę czerwoną. Powstają one na wskutek rozciągnięcia się skóry, a powodów dla których zachodzi takie zjawisko jest wiele. Przede wszystkim można do nich zaliczyć: szybki spadek lub wzrost wagi, zmiana kształtu sylwetki w okresie dojrzewania, jak również występowanie zmian hormonalnych spowodowanych rozbudowaniem tkanki mięśniowej lub ciążą. Niestety dużym problemem jest to, że rozstępy mogą pojawić się praktycznie wszędzie. Zarówno, jeżeli chodzi o okolice brzucha, ud, pośladków, a nawet ramion. Ich pojawienie się powoduje, że nasza skóra wygląda nieestetycznie. Dlatego warto pomyśleć o jak najszybszym pozbyciu się ich.

Sposoby na pozbycie się rozstępów

Sposobów na pozbycie się rozstępów jest wiele. Niektóre z nich działają bardziej, inne zaś mniej. Do jednych z najpopularniejszych metod w walce z rozstępami można zaliczyć przede wszystkim: mezoterapię, dermabrazję, jak również laseroterapię.

Czym jest zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii uchodzi za jedną z najpopularniejszych metod w walce z cellulitem. Metoda polega przede wszystkim na podskórnym podaniu odpowiednich związków, które zapewnią skórze prawidłowe odżywienie. Nakłucia, które są wykonywane podczas zabiegu mezoterapii skłaniają organizm do naturalnej regeneracji, a tym samym rozstępy zostają usunięte.

Czym jest zabieg dermabrazji?

Zabieg dermabrazji polega na zastosowaniu głębokiego peelingu mechanicznego. Jest to nic innego, jak kontrolowane i mechaniczne ścieranie naskórka, które następuje od górnych warstw skóry, aż do naczyń krwionośnych. W zależności od głębokości rozstępów, wystarczą nawet dwa zabiegi, aby całkowicie się ich pozbyć. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.

Na czym polega zabieg laseroterapii?

Zabieg laseroterapii opiera się na wykorzystaniu wiązki lasera, która wnika głęboko w naszą skórę. Dzięki tej metodzie zostają w odpowiedni sposób pobudzone włókna kolagenowe, jak również zostają całkowicie usunięte rozstępy. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do mikrouszkodzeń tkanki podskórnej.