Do czego służy Halvetic?

0
123
środka Halvetic

Halvetic to innowacyjny środek ochrony roślin, który został zaprezentowany podczas konferencji firmy CIECH Sarzyna kilka lat temu i natychmiast stało się o nim głośno. Zastosowanie przełomowych technologii sprawiło, że należy do środków zapewniających wygodę użytkownikom, jeszcze większą skuteczność i bezpieczeństwo. Czym właściwie jest i w jakich sytuacjach jest stosowany? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na temat środka Halvetic.

Czym jest Halvetic?

Halvetic należy do herbicydów, czyli środków, których celem jest likwidowanie chwastów w uprawach. Jest to środek nieselektywny sprzedawany w formie koncentratu, z którego robi się wodny roztwór. W przeciwieństwie do wielu herbicydów zawiera już siarczan amonu, co znacznie ułatwia pracę użytkownikom. Nie są oni zmuszeni do samodzielnego dodawania ważnych składników, a środek i tak działa w optymalny sposób. Halvetic stosowany jest do chwastów jednorocznych oraz wieloletnich i to zarówno w przypadku chwastów jednoliściennych, jak i dwuliściennych. W związku z tym stanowi dość uniwersalny środek, który sprawdzi się na przykład w sadach czy też w uprawach kukurydzy.

Co wyróżnia Halvetic na tle innych środków?

Podobnie, jak wiele środków tego rodzaju, Halvetic bazuje na glifosacie. Na świecie jest to obecnie jedna z najczęściej stosowanych substancji czynnych, które są używane do ochrony roślin. Herbicydy opierające się właśnie na nim są najdokładniej przebadanymi środkami i są dopuszczane do użytku przez agencje regulacyjne w ponad 160 krajach na całym świecie. Halvetic opiera się jednak na innowacyjnej technologii BGT, co stanowi skrót od Better Glyphosate Technology. Jest to rodzaj formulacja z wieloskładnikowym systemem adiuwantowym, który działa wielokierunkowo i zapewnia jeszcze większą skuteczność glifosatu. Dzięki temu substancja czynna trafia dokładnie tam, gdzie najefektywniej działa w roślinie.

Jak stosowany jest Halvetic?

Halvetic zapewnia wyjątkowo wysoką skuteczność i to nawet wtedy, kiedy warunki są niekorzystne dla korzystania z glifosatu. Ponadto ogranicza możliwość popełnienia błędu, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne składniki i nie trzeba do niego dodawać odpowiednich dawek adiuwantów, a połowa dawki substancji aktywnej zapewnia mniejszy ślad chemiczny. Użytkownicy cenią również fakt,  że innowacyjna technologia BGT zapewnia brak pienienia. Koncentrat należy wymieszać z wodą, a przygotowanie cieszy jest bezpieczne i w pełni komfortowe. W zależności od poziomu zachwaszczenia, stosuje się od 1,5 litra do 6 litrów środka na jeden hektar. Po opryskaniu środek pobierany jest przez zielone części roślin, a więc liście, pędy i korę, która nie zdążyła jeszcze zdrewnieć. Następnie środek samoistnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera nawet do jej części podziemnych. Już po tygodniu można zauważyć pierwsze skutki jego użycia, a mianowicie żółknięcie i więdnięcie roślin. Na początku hamowany jest ich wzrost i rozwój, ale po kilku tygodniach rośliny obumierają.