Domowe rozjaśnianie włosów naturalnymi składnikami

0
323
Automatycznie zapisany szkic

Każda kobieta lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim wyglądzie. Często wybór pada na włosy i ich kolor. Czasami zachodzi również potrzeba pozbycia się farby z włosów i zaczynamy szukać sposobu aby zrobić to bez drogiej wizyty u fryzjera. Na szczęście rozjaśnić włosy można z powodzeniem stosując domowe sposoby i naturalne składniki które są znane i stosowane od lat. Naturalne rozjaśnianie włosów daje zadowalające efekty a przy tym nie niszczy włosów i jest dla nich bezpieczne.
Pierwszym domowym sposobem na rozjaśnienie włosów jest użycie do tego celu wody utlenionej. Do zastosowania tej metody potrzebujesz butelki z rozpylaczem, wody utlenionej oraz zwykłej przegotowanej wody. Składniki wymieszaj w proporcji jeden do jednego, przelej do butelki z atomizerem i rozpyl na czystych, umytych włosach. Po zaaplikowaniu preparatu dokładnie rozczesz włosy i pozostaw na piętnaście minut. Po upływie tego czasu umyj włosy. Aby uzyskać pożądany efekt proces musisz powtórzyć kilka razy, pamiętaj jednak aby nie przesadzić ponieważ możesz zniszczyć swoje włosy.
Drugim naturalnym składnikiem rozjaśniającym włosy jest cytryna. Do uzyskania domowego rozjaśniacza do włosów z użyciem tego produktu potrzebujesz oczywiście soku z cytryny oraz wody. Ilość składników będzie zależna od gęstości oraz długości włosów. Pamiętaj jednak że na dwie łyżki soku z cytryny należy dodać siedem łyżek wody. Sok z cytryny możesz wysuszać włosy dlatego pamiętaj o użyciu odżywki po zabiegu rozjaśniania tym produktem. Ten naturalny rozjaśniasz pozostaw na włosach czterdzieści minut a następnie spłucz i umyj włosy.
Kolejnym równie skutecznym i zarazem pięknie pachnącym składnikiem odpowiednim do rozjaśniania włosów jest rumianek. Zaparz kilka saszetek tego składnika a następnie potraktuj włosy naparem i pozostaw na kilkanaście minut. Po tym czasie spłucz i umyj włosy. Pamiętaj, aby nie robić tego gdy napar jest gorący ponieważ jest to niekorzystne dla włosów i niebezpieczne.
Powyższe domowe sposoby na rozjaśnianie włosów to bardzo dobry pomysł dla osób, które w pielęgnacji cenią sobie naturalne składniki. Sposoby te są skuteczne i przy odpowiednim stosowaniu bezpieczne, a efekt rozjaśnienia włosów można zauważyć już po kilku domowych zabiegach. Rozjaśniając włosy naturalnymi składnikami oszczędzasz, ale również masz pewność ze składniki nie zniszczą twoich włosów przy odpowiednim i rozsądnym stosowaniu. Taki sposób rozjaśniania jest również dużo tańszy niż zabiegi rozjaśniające wykonywane w salonie fryzjerskim dlatego przed wizytą w salonie warto wypróbować domowe sposoby z użyciem tych naturalnych produktów.