Jak skutecznie tworzyć i realizować cele?

0
239
Jak skutecznie tworzyć i realizować cele?

Wielokrotne badania wnioskują że ludzie którzy postawili sobie cele w życiu osiągają większy sukces od tych którzy nie postawili sobie żadnego celu w życiu , żyją z dnia na dzień.

Na uniwersytecie Harwarda przeprowadzono eksperyment ze studentami , zapytano grupę studentów o to czy wyznaczają sobie cele, około 80% studentów odpowiedziało że nie mają żadnych celów chcą ukończyć szkołę a potem jakoś to będzie.

Około 15% osób wypowiedziało się, że mają cele ale nie zapisali ich, tylko w myślach ułożyli sobie Cele i będą do nich dążyć.

Ostatnia grupa 5% osób postawiła sobie Cel w życiu i zapisała go na kartce papieru i nigdy więcej do niego nie zajrzeli.

Po około 15 latach odszukali wszystkich Studentów którym zadali to pytanie, i naukowcy sprawdzili jak sobie radzą w życiu, okazało się, że

pierwsza grupa 80% którzy sobie nie postawili żadnych celów , nie osiągnęli żadnego sukcesu w życiu i pracowali za poniżej swojej ambicji.

Grupa 15% osób którzy sobie postawili Cel ale go nie zapisali zarabiali ponad 3x więcej od grupy studentów którzy nie postawili sobie żadnego celu, ponadto osoby z tej grupy byli zadowoleni ze swojej pracy oraz ze swojego życia.

Natomiast grupa 5% osób którzy postawili sobie cel i go zapisali, osiągnęli niewiarygodny sukces, wielu z nich stało się Milionerami a nawet Multimilionerami, wielu z nich prowadziło sukcesywne firmy, oraz zarabiali ponad 10x więcej od tych którzy nie postawili sobie żadnego celu.

Nie wiarygodne ile daję nam tylko to jedno, tylko zaplanowanie sobie konkretnie czego chcemy od życia, już samo to zwiększa nasze szanse na odniesienie sukcesu. To teraz zastanów się jeśli byś zastosował wszystkie zasady które pomagają w osiąganiu sukcesu i własnego celu , pomyśl w jak krótkim czasie możesz odnieść sukces i jak wielki dzięki temu twój sukces będzie.

Najskuteczniejszym sposobem na stawianie sobie celu jest zapisanie go na kartce papieru.

Znam sposób który wyciśnie z tej prostej metody ostatnie soki i zmieni twoje życie w ciągu jednego miesiąca. Gotowy ?

Postępuj zgodnie z tym co ci tutaj przekaże,a obiecuję ci że wszystkie twoje Cele osiągniesz w szybkim czasie:

Przygotujcie sobie kartkę papieru , wypisz na niej 10 CELÓW

A oto zasady jakimi należy się kierować przy wypisywaniu Celów:

Musisz używać stwierdzeń pozytywnych , staraj się nie używać negatywnych słów np. Gdy masz powiedzieć w sposób pozytywny „od następnego tygodnia nie Palę” to zamiast takiego zdania powiedz takie „Jestem niepalący” -> takie zdanie będzie miało dużo silniejszy efekt, i pomoże ci łatwiej osiągnąć zamierzony Cel,
Nie używaj czasu przyszłego, jeżeli chciałbyś np zarabiać 50 tysięcy Zł/Funtów na miesiąc napisz to w następujący sposób „Zarabiam 50 tysięcy funtów/złotych rocznie” , musisz stworzyć z tego afirmacje pozytywną, musisz oszukać swój umysł tak aby twój umysł został okłamany że tak jest a stanie się tak jeżeli będziesz ciągle to powtarzał w kółko. Twój umysł w końcu w to uwierzy i zrobi wszystko aby Wyrównać Realia do tego o czym myślisz. Przyciągnie wydarzenia które stworzą ci świetne okazje do zarobienia tych pieniędzy.
Nie przesadzaj ze swoimi celami , twój cel musi być realny do wykonania w przynajmniej 50% , jeżeli nie masz firmy lub doświadczenia które może ci pomóc w założeniu/prowadzenia działalności lub umiejętności, to nie zakładaj sobie że w pierwszym miesiącu lub Roku czasu zarobisz 1 MLN , musisz stawiać Realne Cele dla twoich umiejętności, np realnym celem jest „Zarabiam 2x Więcej” , „Podwoiłem swoje zarobki z mojej pracy zawodowej” Jeżeli nigdy nie używałeś Afirmacji i nie do końca rozumiesz jak one działają to musisz stworzyć własną wizje która będzie posiadała powyżej 80% prawdopodobieństwa, Np. ” W tym Roku zarobiłem 5000 więcej z różnych źródeł dochodu” , „Zmieniłem swój stary samochód na lepszy i nowszy” , „podniosłem swoje kwalifikacje zawodowe dzięki czemu zarabiam teraz o 10% więcej w skali roku” , ” ważę X kilo” .
Pamiętaj jeżeli poprzeczka twojego celu będzie zbyt wysoko postawiona to zadziała na ciebie wręcz odwrotnie ,ponieważ twój cel będzie nie realny i w głębi nie będziesz tak naprawde wierzył w jego realizacje mimo ciągłego powtarzania i wręcz zdemotywuje cię do jakichkolwiek działań ponieważ twój cel będzie za duży na twoje obecne siły.

Gdy już wypiszesz swoje Cele , zastanów się nad wszystkimi z nich i pomyśl który sprawiłby ci największą radość, często stawiamy na wolność finansową ponieważ cała reszta przyjdzie z tym,więc gdy już odkryjesz który cel to twój NR 1 ,to postaw go na samej górze, a resztę posegreguj według ważności dla ciebie, który jest ważniejszy a który mniej , i na końcu ten bez którego obejdziesz się jeśli inne zostaną osiągnięte.

Gdy już będziesz miał posegregowaną listę , pogratuluj sobie.Możesz powiedz sam do siebie:

„Wykonałeś kawał dobrej roboty gratuluje ci, zasługujesz na wyrazy uznania”

Pamiętaj o ważnej zasadzie aby nikomu nie mówić swoich celów, jeśli komuś powiesz to zwiększy się prawdopodobieństwo że nie zrealizują się twoje Cele. Dlatego zachowaj je tylko dla siebie.

Teraz kolejna rzecz aby zrealizować twój cel, spójrz na swój pierwszy oraz drugi cel z listy i wyobraź sobie jak by wyglądało twoje życie jakbyś go osiągnął , ponieś się fantazji i wyobraź sobie wszystkie korzyści jakie ci sprawi osiągnięcie twojego Celu, myśl tylko pozytywnie , odrzuć wszelkie negatywny,pomyśl jakie nagrody otrzymasz za osiągnięcie swojego celu.

Mamy już prawie wszystko, mamy listę , mamy wizję, lecz nadal brakuje jednego czynnika, czegoś co utrwaliło by nasz Cel w naszej podświadomości, tylko jak to zrobić ? Jest na to sposób bardzo skuteczny, lecz wymagający odrobinę dyscypliny:

A oto jak to zrobić więc, każdego razu kiedy się budzisz , miej gdzieś na wierzchu czystą kartkę oaz długopis, twoje zadanie polega na tym aby każdego razu gdy się obudzisz , sięgnąć po kartkę papieru i wypisać te 10 celów na nową kartkę papieru , jeśli dojdziesz do wniosku ze któryś cel trzeba zmienić lub wpadniesz na inny pomysł, wtedy zmodyfikuj swoją listę celów albo może zmienisz zdanie i stwierdzisz ze inny cel jest nr.1 niż poprzedni. Ważne jest to abyś przepisywał swoją listę z głowy, nie z kartki , za każdym razem przypomnij sobie swoje cele i je spisz je na nowo.

Pamiętaj każdego Ranka codziennie przez 21 dni , ale jeżeli uda ci się dłużej np. przez 30 dni lub 60 dni to twój Cel będzie jeszcze mocniejszy i bardziej się utrwali w twojej głowie.

Więc tak po pierwszym tygodniu przepisywania pora na wprowadzenie wzmocnienia naszych celów, jeśli pamiętasz swoją wizje którą stworzyłeś na początku, po pierwszym tygodniu, gdy będziesz przepisywał listę szybko wyobraź sobie swoją wizję jak będzie wyglądać twoje życie po osiągnięciu twojego wymarzonego celu , 5 minut wystarczy spokojnie na przywołanie tej wizji, możesz w swojej wizji modyfikować wszystko na różne sposoby ale pamiętaj aby myśleć pozytywnie o swoim celu. Jeśli będziesz miał ochotę to w każdym czasie w ciągu dnia możesz przywoływać swoją wizję, im więcej razy przywołasz wizję tym szybszy będzie efekt.