Jak wyeksponować najlepsze cechy swojego wyglądu?

0
757

Każda kobieta, bez względu na to, ile jej się już zdarzyło przeżyć wiosen, chciałaby zawsze wyglądać młodo.

Okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne, wystarczy zastosować kilka ciekawych trików, zwłaszcza kiedy ma być to wygląd okazjonalny w miejscu, w którym chce się pokazać z jak najlepszej, a nawet najmłodszej strony. Niestety, czas nieubłaganie leci i co roku jest się starszym, nie młodszym, ale są sposoby na to, żeby młody, świeży wygląd na twarzy zwłaszcza, zatrzymać.

Bardzo ważną rzeczą w tej kwestii jest profilaktyka. Wiele kobiet powinno doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że powstawanie zmarszczek odbywa się dosyć szybko, a powstają one przede wszystkim z powodu niewystarczającego nawilżenia skóry twarzy. Antidotum na to jest proste do wywnioskowania, a ponadto, im wcześniej, tym lepiej, powinno się profilaktycznie używać kremów specjalistycznie przeznaczonych do cery, która ma zostać zachowana świeża i młodsza. Regularne ich aplikowanie może dać fantastyczne rezultaty. Rzadko kiedy kobiety wychodzą na ulicę bez makijażu, chociaż delikatnego, jedynie te, które nie dbają o swój rewelacyjny wygląd.

Faktem jest, że panie, którym zależy, powinny doskonale sobie zdawać sprawę z tego, że wystarczy odrobina podkładu, dwa pociągnięcia kredką i tuszem do rzęs, a cała twarz wygląda znacznie atrakcyjniej, niż gdy wychodzi się na ulicę tuż po wstaniu z łóżka. Najlepszym podkładem do używania na co dzień, który nie uwydatnia zmarszczek i nie oddaje ciężkiego wyglądu, jest każdy podkład o lekkiej konsystencji. Dzięki niemu twarz nie będzie wyglądała na przerysowaną, ale właśnie na młodą i świeżą. Z pudrem także nie powinno się za bardzo przesadzać, ponieważ gdy na twarzy jest go za dużo znacznie bardziej widać nie tylko zmarszczki, ale również rozszerzone pory, co wcale nie wygląda estetycznie. Lepiej jest więc użyć samego podkładu, niż nałożyć zbyt dużą warstwę pudru. Dokładnie podobnie ma się sytuacja z różem, z którym także nie powinno się przesadzać. Nadrzędną zasadą jest fakt, że róż może być ciemniejszy o kolory cery o dwa tony, ciemniejszy powoduje znaczne przerysowanie makijażu i bardzo nienaturalny wygląd. Dokładnie to samo tyczy się brwi, ciemne postarzają.