Wielu kobietom wydaje się, że róż do twarzy jest przestarzały. Wielu kobietom wydaje się, że róż na policzkach przywołuje swoim wyglądem makijaże babć lub makijaże typowo rosyjskie. Okazuje się jednak, że róż ma ciekawe zastosowania i powinien na nowo wpisać się w łaski kobiet, ponieważ to właśnie dzięki niemu każda cera wygląda bardzo świeżo, a przede wszystkim zdrowo. Wiele kobiet w dalszym ciągu doskonale zdaje sobie z tego sprawę i za pomocą różu podkreśla swoją urodę, w żadnym wypadku jej nie przerysowując.
Różu można używać tak, że wcale nie będzie widać, że znalazł się on w zestawie kosmetyków do posiadanego makijażu. Mało tego, dzięki zastosowaniu różu na policzkach i nie tylko, możliwe jest dokonanie zmiany w kształcie twarzy, nadając jej ciekawego wyglądu. Sztuczki nie są trudne, ich opanowanie nie wymaga specjalnych umiejętności, tylko kilku ciekawych porad specjalisty.
Ważnym jego zastosowaniem jest możliwość udoskonalenia rysów każdej twarzy, która w umiejętny sposób zostanie uprzednio oceniona pod względem tych wad, które warto skorygować. Są dwie szkoły nakładania różu. Wykonuje się to albo pod kości policzkowe lub bezpośrednio na nie, w zależności od potrzeb i efektów, które zamierza się za jego pomocą uzyskać. Jednak nie są to jedyne miejsca przeznaczenia, ponieważ różu można także użyć na brodzie, czole lub na żuchwie. Ważne jest umiejętne jego nakładanie, a przede wszystkim specjalny pędzel, który powinien być do tego używany. W pierwszej kolejności nakłada się róż, ale później czystym pędzlem rozciera się resztę twarzy, aby nie było widać zbytniej różnicy pomiędzy różem, a zastosowanym uprzednio podkładem. Kiedy pędzel nie jest jednak wygodnym narzędziem do nakładania różu i optycznego równania go z podkładem, można posłużyć się w tym celu własnym palcem, który to również daje dobre rezultaty. Łatwo można zaznaczyć kości policzkowe w przypadku twarzy okrągłej, nakładając róż tuż poniżej, zaczynając od wewnętrznej strony twarzy i ciągnąc linię pędzla ku górze. W przypadku twarzy trójkątnej róż powinien zostać nałożony na kości policzkowe, jednak linia powinna być bardziej pozioma niż skośna. W przypadku prostokątnej linia ma być pod kością, od zewnątrz do środka.