Jak zorganizaować spotkanie klasowe po latach?

0
317
Jak zorganizaować spotkanie klasowe po latach?

Kto z nas nie doświadcza takich chwil, kiedy chętnie raz jeszcze wróciłby do młodzieńczych lat lub chociażby spotkał się z przyjaciółmi i kolegami z szkolnej ławy. Spotkania kasowe zwłaszcza tych zgranych, sprawdzonych roczników cieszą się niesłabnącą popularnością. Niejednokrotnie organizowane są przez władze szkół przy okazji jakiś ważniejszych uroczystości lub okrągłych rocznic. Nierzadko wynikają z inicjatywy samych uczniów i upamiętniają 5, 10, 15 itd. lat od zakończenia edukacji.

Szukamy kontaktów

Jeśli należysz do grupy, która z sentymentem wspomina szkolne przygody, nie zastanawiaj się dwa razy. Weź sprawy w swoje ręce i samodzielnie zorganizuj spotkanie klasowe! Tym bardziej, że obecnie zadanie to jest znacznie prostsze do wykonania niż jeszcze 10-15 lat temu. O wiele łatwiej odnaleźć dawnych znajomych. Z pomocą przychodzą media społecznościowe. Pierwotnie Nasza Klasa (odnajdywanie kolegów i koleżanek z jednego klasowego rocznika było zresztą jej pierwotnym celem), obecnie Facebook czy Twitter. W prosty sposób możemy utworzyć na portalu społecznościowym wydarzenie np. spotkanie rocznika danej szkoły i zaprosić poszczególnych znajomych. To ułatwi do minimum organizację. Zaproszone osoby mogą zgłaszać propozycje odnośnie dokładnej daty spotkania, miejsca itp. Ostatecznie deklarują też czy wezmą czy też nie wezmą udziału w danym wydarzeniu. Oczywiście nie możemy zapomnieć o znajomych, którzy nie korzystają z mediów społecznościowych. W tym wypadku nieoceniona staje się tradycyjna droga komunikacji, a mianowicie poczta pantoflowa.

Czas spotkania

W pierwszej kolejności należy ustalić datę spotkania. Warto zrobić to odpowiednio wcześniej (około trzech miesięcy), tak aby wszyscy zainteresowani poukładali swoje plany i abyśmy w dniu spotkania, stawili się w komplecie lub prawie w komplecie. Oczywiście możemy wybrać jakąś pamiętną dla nas datę np. zakończenie roku szkolnego, termin matury. Jednak najlepiej sprawdzają się w tej kwestii wakacje i sezon urlopowy. Kiedy termin zostanie już ustalony bądź narzucony, raczej nie powinno się go zmieniać. Trudno jest ustalić datę, która będzie pasowała wszystkim (nie zapominajmy o malkontentach i sytuacjach losowych), a kilkakrotne przekładanie spotkania może spowodować, że w ogóle do niego nie dojdzie.

Miejsce spotkania

Kolejnym elementem, o którym musimy pomyśleć jest miejsce spotkania. Najczęściej zaczynamy od części oficjalnej zainicjowanej w murach szkoły bądź uczelni. Jeżeli spotkanie nie jest związane z jakimś ważnym jubileuszem i nie jest organizowane przez władze uczelni warto wcześniej uzgodnić, czy jest możliwość odwiedzenie budynku szkoły, klasy w danym terminie. Po części oficjalnej warto zaś udać się w podróż sentymentalną i zorganizować imprezę w jakiejś często uczęszczanej w okresie szkolnym restauracji lub kawiarni.

Pamiątkowe fotografie

Nie ma udanego spotkania klasowego bez obowiązkowych, pamiątkowych fotografii. Oczywiście nie musimy już stać rzędami pod ścianą. Dobrym pomysłem na jednoczesne uatrakcyjnienie imprezy oraz wykonanie pamiątkowych fotek jest zamówienie fotobudki. Jest to obecnie usługa dość powszechna. Będziemy wówczas mieli do swojej dyspozycji nie tylko wysokiej klasy sprzęt, masę zabawnych gadżetów, dzięki którym nasze zdjęcia będą jeszcze bardziej zabawne i rozrywkowe, ale też profesjonalnego animatora, który krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces wykonywania zdjęć. Po zakończeniu zabawy możemy stworzyć niepowtarzalny album z naszymi fotkami i wpisami, a pozostałe kopie zabrać na pamiątkę.

Dodatkowe szczegóły (transport, nocleg itp.)

Podczas przygotowywania spotkania klasowego, warto też pomyśleć o jeszcze kilku ważnych kwestiach organizacyjnych, związanych przykładowo z transportem czy noclegiem osób przyjezdnych. W niektórych przypadkach warto rozważyć wynajęcie busa, w innych świetnie sprawdza się po prostu dobra komunikacja i wzajemne podwożenie się przez uczestników imprezy. Jeśli zaś koniecznie chcemy poczuć raz jeszcze klimat tamtych lat, to zrezygnujemy tej nocy z drogich hoteli i pensjonatów na rzecz niepowtarzalne atmosfery burs i akademików.