Jakie kosmetyki dla psa wybrać?

0
229
szampony dla psa

Każdy posiadacz psa wie, jak ważna jest jego odpowiednia pielęgnacja. Dobór kosmetyków wcale nie jest taki łatwy, gdy nie wiemy, od czego zacząć. Dlatego w tym artykuł dowiesz się, jak kluczowe jest stosowanie naturalnych szamponów oraz wybieranie ekologicznych preparatów na kleszcze – wszystko to z myślą o Twoim pupilu!

Naturalne szampony i ich kluczowe znaczenie w pielęgnacji psa

Szampony dla psa, których skład jest w 100% ekologiczny, w żaden sposób nie naruszają bariery lipidowej i nie powodują podrażnień. Najlepsze są te, które tworzą tylko delikatną pianę, dzięki czemu łatwo je zmyć, oszczędzając tym samym sporą ilość wody, a dla czworonogich, które nie są fanami długich kąpieli, jest to sporą zaletą. Co więcej, naturalne szampony dla psa nadają się do częstego użytku – zawdzięcza się to naturalnym i delikatnym składnikom. Pamiętaj, że o skuteczności kosmetyków nie świadczy ich poziom wytwarzania piany! Jest to często błędne przekonanie, a co gorsze powstawanie dużej ilości piany zawdzięcza się silikonom, które dodawane są do kosmetyków – nie znajdziesz ich w naturalnych szamponach. Wybranie odpowiedniego szamponu jest niezwykle ważne i jednocześnie nie należy do najprostszych decyzji. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na skład, który różni się w zależności od właściwości – inny dedykowane jest psom o krótkiej i szorstkowłosej sierści, a inny tym długowłosym. Jeżeli u pupila występują problemy skórne, także należy wziąć to pod uwagę podczas dokonywania zakupu. 

Naturalne preparaty na kleszcze – postawienie na jakość i korzyści!

W związku ze zmieniającym się klimatem coraz częściej podczas spaceru możemy natknąć się na kleszcze. Ukąszenie przez kleszcza może odprowadzić do boreliozy lub babeszjozy, są to niebezpieczne choroby psów, które zagrażają ich zdrowiu. W tym przypadku liczy się zapobieganie, dlatego na kleszcze dla psa powinieneś zaopatrzyć się w naturalne preparaty przeciwkleszczowe, które zwiększą ochronę Twojego pupila przed insektami. Mgiełka przeciwkleszczowa i przeciwpchelna to produkt powstały z naturalnych olejków eterycznych, których zapach odstrasza: kleszcze, pchły, komary, muszki, a także osy. Co więcej, preparat możesz używać nawet wewnątrz pomieszczeń, aplikując go na legowisko psa. Naturalne preparaty na kleszcze wzmocnią również sierść pupila, a także spowodują, że będzie miękka i miła w dotyku. Zdrowie Twojego psa w dużym stopniu zależy od Ciebie!