Jakie zwierzęta można trzymać w domu?

0
91

Najczęściej to rodzice muszą się głowić nad tym, jakie zwierzę kupić dla swojego dziecka/dzieci. Wśród topowych propozycji wymienić można psa lub kota, jednak na trzymanie tak dużych pupili nie każda osoba może sobie pozwolić. Są do wyboru mini zwierzęta, które nie będą stanowić tak dużego problemu.

Pupile domowe w wersji mini

Jeżeli chodzi o zwierzęta małe, które nie wymagają tak dużego zaangażowania, wciąż można wymienić psy. Przecież nie wszystkie rasy są tak duże, jak golden retriver, owczarek niemiecki lub labradory. Jest kilka takich ras, które są naprawdę niewielkich rozmiarów i świetnie sprawdzą się w domach osób, jakie mają do dyspozycji małą powierzchnię. Wśród nich można wymienić: mops, chihuahua, jamnik, cavalier king charles spaniel, szpic miniaturowy pomeranian, yorkshire terrier, pudel miniaturowy, shih tzu, maltańczyk, jack russell terrier. Wiele osób zwraca uwagę na to, że są to psy, które na dodatek nie potrzebują długich spacerów każdego dnia. Nie każdy ma czas na to, aby wychodzić na godzinę lub dwie, aby pies się wyszalał. Z takimi rasami, które zostały właśnie wymienione, będzie trzeba chodzić tylko na krótkie spacery po kilka razy na dzień.

Jakie zwierzęta można trzymać w klatkach?

Jeżeli ktoś jednak nie może pozwolić sobie na psa, bo jednak trzeba wyprowadzać je na spacery, to nie musi rezygnować z zakupu domowego pupila. Tym bardziej że w obecnych czasach można liczyć na wiele innych ciekawych propozycji. Wśród nich można wymienić chomiki. Są one naprawdę małe i nie wymagają dużego zainteresowania. Wystarczy tylko dbać o to, aby chomiki zawsze na czas otrzymywały odpowiednią ilość karmy, a ich poidełko zawsze było wypełnione świeżą wodą. Należy również zadbać o to, aby w ich klatce zawsze znajdowała się karuzela do zabawy. Dzięki temu zwierzak będzie mógł zadbać o odpowiednią porcję ruchu. Nie należy wypuszczać chomika na dom, ponieważ jest on tak mały, że łatwo takie zwierzę kupić.

Wśród innych propozycji wymienić można także świnki morskie. Niezwykle inteligentne stworzenia, które dostępne są w wersji krótko i szorstkowłosej. Świnki kochają żyć w stadzie, więc z góry należy pomyśleć o zakupie parki, aby jednemu stworzeniu nie było smutne. Należy uwzględnić to, że takie zwierzaki kochają sobie spacerować po domu.

Inne mini zwierzęta domowe, które można trzymać, to szczury, jakie wyróżniają się długimi ogonami. Hodowlane szczury staną się doskonałym kompanem, który może przeżyć długi okres. Można postawić także na papugę, a także pająki. Jednak nie każdy ma w sobie na tyle odwagi, aby zainteresować się tym gatunkiem. Popularną alternatywą są rybki, jakie spokojnie pływać będą po akwarium są fajne, ale wielu żałuje, że nie można ich do siebie przytulić, jak np. królików.