Krzesełko do karmienia i detale na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie

0
295
Krzesełko do karmienia i detale na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie

Jeszcze niedawno kompletowaliście wyprawkę dla Dziecka, a tu proszę w mgnieniu oka Wasza Pociecha zaczęła już siadać i potrzebujecie dla niej krzesełka do karmienia.

Jakie wybrać krzesełko do karmienia, czym się kierować przy zakupie, co brać pod uwagę? Na te i inne pytania związane z zakupem tego jakże ważnego mebelka postaramy się jasno i przejrzyście odpowiedzieć.

Na samym początku musimy zadać sobie podstawowe pytanie gdzie postawimy krzesełko do karmienia, czy będzie to kuchnia, jadalnia czy też pokój? Chodzi o to, czy jest to pomieszczenie duże czy raczej małe. Jeśli planujemy ustawić krzesełko do karmienia w dużej i obszernej kuchni, to możemy pozwolić sobie na zakup krzesełka do karmienia o większych gabarytach, które wyposażone będzie w liczne dodatkowe funkcje tj. np. przekształcenie go w osobny stolik i krzesełko. Jeśli zaś miejsce, gdzie ma stać krzesełko jest małe, to zalecamy postawić na zakup krzesełka o małych gabarytach, które po złożeniu nie zajmie dużo miejsca. Czyli mówić krótko kupowane krzesełko do karmienia musi odpowiadać naszym możliwościom mieszkaniowym.

Niezmiernie ważnym aspektem jest to, by krzesełko do karmienia, którym jesteśmy zainteresowani miało stabilną konstrukcję. Jest to niezmiernie ważne, gdyż bierzmy pod uwagę to, że Nasza Pociecha może się wiercić, kręcić, wychylać na boki itp. Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona, dlatego też wybierajmy te krzesełka do karmienia, które mają stabilną i pewną konstrukcję.

Pamiętajmy ponadto o pasach bezpieczeństwa. Najlepiej gdy są one pięciopunktowe, gdyż zapobiegają przed niekontrolowanym wysunięciem czy wypadnięciem Dziecka z krzesełka. Jednakże żadne nawet najlepsze zabezpieczenie nie zwalnia Rodziców z obowiązku pilnowania ich Pociech, dlatego nigdy nie zostawiajmy Maluszka bez opieki, nawet jeśli ma zapięte pasy i chwilowo siedzi spokojnie w swoim krzesełku do karmienia.

Czasami nasze Maluszki zgłębiając techniki jedzenia, zamieniają miejsce do spożywania posiłków w istne pole bitwy. Dlatego dobrze jest, by krzesełko do karmienia było wyposażone w ściągany i łatwy do mycia blat. Zaś idealnym rozwiązaniem jest, gdy posiada aż dwa nakładane na siebie blaty, gdyż możemy je wymieniać naprzemiennie i myć.

Tapicerka – jaka powinna być? Tutaj zdania są podzielone. Są rodzice, którzy wolą tapicerkę z PCV, która jest łatwo zmywalna, jednakże może dawać poczucie zimna dla Dziecka, zwłaszcza zimą. Inni Rodzice preferują krzesełka do karmienia, których tapicerka jest wykonana z materiału, który nie daje poczucia zimna, jednakże jest nieco trudniejsza w utrzymaniu, gdyż tapicerkę taką należy ściągać do prania lub miejscowo zapierać.

Przydatnym wyposażeniem krzesełka do karmienia jest także pojemnik lub koszyk na zabawki i akcesoria. Pamiętajmy, iż karmienie naszych Bobasków nie zawsze jest proste i bezproblemowe, dlatego warto mieć pod ręką kolorowe zabawki, które pomogą Rodzicom przy karmieniu i odwróceniu uwagi Maluszka od niekiedy niekoniecznie ulubionej kaszki.

Coraz częściej producenci prezentują coraz to nowe dodatkowe wyposażenia krzesełek do karmienia, tj. np. funkcja kołyski, przekształcanie krzesełka w osobny stolik i krzesełko, a nawet krzesełko do karmienia z funkcją chodzika. Ważne jest to, by decydując się na któryś z modeli, wybrać taki, który jest najbardziej odpowiedni dla naszego Dziecka oraz spełnia nasze oczekiwania co do funkcjonalności, łatwości w obsłudze, a także utrzymaniu w czystości.