Krzyki – prestiżowa dzielnica Wrocławia

0
248
Krzyki – prestiżowa dzielnica Wrocławia

Wrocław – miasto stu mostów, ze względu na dużą liczbę zabytków, miejsc pracy i bogatą ofertę edukacyjną, wciąż przyciąga wielu przybyszów. To rozwijające się miasto czaruje, urzeka i skłania do zamieszkania.

Szczególnie dużą popularnością cieszą się wrocławskie Krzyki – dzielnica, którą zamieszkuje ponad 160 tysięcy ludzi skupionych na 55 kilometrach powierzchni. To tutaj średnio 7 na 10 mieszkańców życzyłoby sobie nabyć nieruchomość. Nic więc dziwnego, że nie brakuje także ofert, a deweloperzy nieustannie budują coś nowego. Szacuje się, że na dzień dzisiejszy do sprzedaży wystawionych jest ponad tysiąc mieszkań. Krzyki położone są tuż niedaleko lotniska oraz autostrady, co dodatkowo przyciąga potencjalnych mieszkańców.

Ceny

Ceny zakupu mieszkań są niezwykle urozmaicone, jak przystało na zróżnicowany charakter tego miejsca. Na rynku pierwotnym koszt 1 metra kwadratowego waha się w granicach 6100 złotych, by na rynku wtórnym osiągnąć niewiele niszą cenę, bo 5100 zł. Najdroższe nieruchomości szacuje się na 8500 zł za metr kwadratowy. Wyjątkiem od tej reguły jest bez wątpienia najwyższy wieżowiec w Polsce – Sky Tower. Na wymagających klientów czekają tu apartamenty, które kosztują bagatela 7,5 miliona złotych. Najtańszy otrzymamy już w bardziej atrakcyjnej cenie – 725 tysięcy złotych. Apartamentowce z pewnością upodobają sobie osoby, które cenią przestrzeń. Znajdują się tu apartamenty liczące od 50 do 227 metrów kwadratowych.

Na Krzykach intensywnie rozwija się osiedle Jagodno, gdzie powstają nowe, komfortowe mieszkania. Miasto zaplanowało dla tego obszaru intensywny rozwój infrastruktury oraz linii komunikacyjnej. Nowo wybudowane mieszkania można tu kupić już za 5300 zł za metr kwadratowy, a tylko o 100 zł droższe będą na rynku wtórnym. Osoby poszukujące jeszcze tańszej oferty, powinny wybrać się na Kleciny. Dla klientów, którym 500-800 zł różnicy nie robi znaczenia, znajdą ciekawe propozycje w Gaju oraz Hubach.

Prestiżowa dzielnica miasta

Bez wątpienia, Krzyki to jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic miasta. Dzieje się tak za sprawą blisko umiejscowionych terenów zielonych, jak choćby Gaj czy Partynice. Bogata oferta mieszkaniowa sprawia, że z roku na roku Krzyki się powiększają, a na poszczególnych osiedlach zamieszkuje coraz więcej ludzi w wieku 25-34 lat oraz 30-34. Zróżnicowana architektura doskonale dopasowuje się do potrzeb potencjalnych nabywców. Można tu wybierać spośród ekskluzywnych, stylizowanych kamienic wyposażonych w nowoczesne windy (np. Willa Krzycka – Domar Development przy ul. Krzyckiej, cena 7200 do 7900 zł), poprzez domki mieszkalne, szeregowe i bliźniacze na Ołtaszynie w okolicach ul. Jaspisowej i Agatowej, aż do tradycyjnych mieszkań w blokach.

Dlaczego warto zamieszkać na wrocławskich Krzykach?

Współczynnik migracji na Krzykach wciąż rośnie. Rozbudowane osiedle oferuje bardzo dobrze rozwiniętą komunikację miejską, a także infrastrukturę społeczną i handlową. Będzie tu zatem wszystko, co niezbędne jest mieszkańcom do komfortowego funkcjonowania w obrębie tak dużego miasta jak Wrocław. Bliskość lotniska i obwodnicy sprawia, że szybko i bezproblemowo można zarówno opuścić swoje miejsce zamieszkania, jak i do niego powrócić. Oszczędność czasu związanego z przemieszczaniem się będzie odgrywać coraz większą rolę.

Współcześni mieszkańcy cenią sobie bliskość terenów rekreacyjnych, miejsc wypoczynku oraz pasów zieleni. Takich obiektów na Krzykach z pewnością nie zabraknie, a dodatkowo z biegiem czasu zaczną pojawiać się nowe, coraz bardziej komfortowe. Już dziś Krzyki sąsiadują z parkiem Klecińskim, Południowym, Grabiszyńskim oraz Torem Wyścigów Konnych. Dla miłośników sportu przygotowano także korty tenisowe, boiska oraz baseny. Należy też wspomnieć o wielu udogodnieniach dla młodych rodzin, których na Krzykach nie brakuje. Bliskość ośrodków zdrowia, przedszkoli i szkół, czyni ten obszar upodobanym przez młodych rodziców. Na Bielanach Wrocławskich, położonych zaledwie 2 km od tej atrakcyjnej dzielnicy, znajduje się największe centrum handlowe w Polsce.

Okazuje się, że dla wielu wrocławskie Krzyki mogą się stać wymarzonym miejscem do zamieszkania i z pewnością warte są zainteresowania.