Laserowe zabiegi zwalczające cellulit

0
401
Laserowe zabiegi zwalczające cellulit

Cellulit jest nieestetyczną przypadłością, z którą zmaga się bardzo wiele kobiet na całym świecie. W miejscach najbardziej narażonych na powstawanie skórki pomarańczowej (np. uda, brzuch, pośladki) pojawiają się grudki i nierówności. Na początku nie są wyraźnie widoczne, ale z czasem widać je nawet wtedy, gdy stoimy, a ciało nie jest napięte. Nie dziwi więc fakt, że kobiety chcą jak najszybciej pozbyć się tej nieestetycznej przypadłości. Możliwości jest wiele. Nie wszystkie są jednakowo skuteczne, dlatego też warto zainteresować się nowoczesną metodą walki ze skórką pomarańczową. Jest nią laser na cellulit. Zabieg może być przeprowadzany nie tylko w gabinecie, ale również w domu. Na czym ta metoda polega? Jak ocenia się jej skuteczność? Zanim poznamy odpowiedzi na te pytania, warto poznać przyczyny powstawania cellulitu. Wówczas dużo łatwiej będzie ocenić efektywność stosowania urządzenia laserowego.

Skąd się bierze cellulit?

Zastanawiające jest to, że skórka pomarańczowa powstaje przede wszystkim u kobiet (panowie z cellulitem zdarzają się bardzo rzadko). Jednak znając przyczynę powstawania tego defektu, okazuje się, że właściwie nie ma w tym nic dziwnego. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że skórka pomarańczowa wynika z zawirowań hormonalnych. Burza hormonów charakterystyczna jest przede wszystkim dla okresu dojrzewania i ciąży. I właśnie wtedy skórka pomarańczowa się pojawia. Ale również kobiety, które łykają tabletki antykoncepcyjne oraz stosują hormonalną terapię zastępczą są narażone na powstawanie tego nieestetycznego defektu. Jest to związane ze wzmożoną produkcją estrogenów. Są to hormony, które nie pozostają bez wpływu na naczynia włosowate. Odpowiadają za zwiększenie ich przepuszczalności. To skutkuje pojawieniem się obrzęków. Efektem tego jest uciskanie komórek tłuszczowych, a w następstwie znaczne powiększenie się ich objętości. Tak pokrótce powstaje cellulit – defekt, który jest zmorą wielu kobiet.

Jak pokonać cellulit laserem?

Laserowe usuwanie cellulitu może okazać się dla wielu kobiet wybawieniem. Jest to nowoczesna metoda, która działa nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny przypadłości. Dzięki temu zyskujemy pewność, że raz zlikwidowana skórka pomarańczowa nie pojawi się w najbliższej przyszłości.

Laser na cellulit działa w ten sposób, że pobudza metabolizm komórek tłuszczowych. W ten sposób dochodzi do pobudzenia procesów, prowadzących do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Jednak to nie jedyny cel działania lasera antycellulitowego. Warto bowiem mieć świadomość, że promieniowanie laserowe działa niczym masaż. Dzięki temu usprawniane jest krążenie, a odpływ limfy zostaje ułatwiony. Dzięki temu obrzęki znikają, a skóra dotknięta defektem staje się coraz gładsza. Aż wreszcie nierówności i grudki znikają całkowicie.

Warto jednak mieć świadomość, że laserowe usuwanie cellulitu nie kończy się na etapie zaaplikowania wiązki promieniowania. Jest to jeden etap. Kolejny polega na wmasowaniu w skórę dobroczynnych kosmetyków. Są to zwykle specjalne preparaty, których cechą charakterystyczną są skoncentrowane składniki. Dzięki temu substancje zawarte w kosmetykach na cellulit działają dużo szybciej i skuteczniej.

Laserowe usuwanie cellulitu – w gabinecie czy w domu?

Jak już wyżej wspomniałam, laserowe usuwanie cellulitu możliwe jest do przeprowadzenia zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Która opcja jest lepszym rozwiązaniem?

Nie da się ukryć, że laser na cellulit dostępny w gabinecie ma „większą moc”. Oznacza to, że skórki pomarańczowej można pozbyć się nieco szybciej. Niestety takie zabiegi sporo kosztują, a na pewno na jednym seansie na pewno się nie skończy. Dlatego też całkowita redukcja cellulitu może pozbawić nas wielu pieniędzy. Tym bardziej, jeśli będziemy chciały pozbyć się defektu nie tylko z ud, ale również pośladków czy brzucha.
Laser na cellulit przeznaczony do domowego użytku to znacznie tańsza opcja walki ze skórką pomarańczową. Urządzenie kupujemy tylko raz, a można je wykorzystywać właściwie cały czas. Dzięki temu domowa walka cellulitem jest znacznie tańsza. Co prawda takie domowe urządzenia mają „mniejszą moc”. Ale nawet jeśli trzeba by było wykonać nieco więcej seansów, jest to bardzo opłacalne.

Wzmocnij skuteczność lasera!

Warto mieć świadomość, że istnieje kilka sposobów na to, by wzmocnić działanie lasera, a jednocześnie zapobiec ponownemu pojawieniu się skórki pomarańczowej. Wystarczy przede wszystkim zmienić swoje dotychczasowe nawyki i tryb życia. Bardzo ważne jest to, by zmienić swój jadłospis. Trzeba wyeliminować wszystkie produkty, które mogą sprzyjać odkładaniu się tkanki tłuszczowej oraz sprzyjać tworzeniu się obrzęków. Dobrze jest zatem wyeliminować sól oraz fast-foody, a ograniczyć słodycze oraz kawę.

Warto także postawić na aktywność fizyczną. Ćwiczenia przyczyniają się do usprawnienia krążenia, co pozwala na zlikwidowanie obrzęków. Ponadto zwiększa się elastyczność skóry, co również jest ważne jeśli chodzi o walkę z cellulitem i zapobieganie defektowi.