Na co zwrócić uwagę przy wyborze stanika?

0
229
Na co zwrócić uwagę przy wyborze stanika?

Dobrze dobrany biustonosz potrafi zdziałać cuda – nie tylko podnosi biust i nadaje mu ładny kształt, ale poprawia wygląd całej sylwetki. Niestety, większość z nas nie potrafi skorzystać z tego dobrodziejstwa. Jak pokazują badania około 80% kobiet nadal nosi nieodpowiednie staniki.

Jakie zbrodnie przeciwko swoim biustom najczęściej popełniają kobiety? Przede wszystkim wybierają biustonosze ze zbyt małymi miseczkami i zbyt dużym obwodem. Czym to skutkuje? Czymś czego żadna z nas nie chce – opadającymi i zdeformowanymi piersiami. Co zatem zrobić i na co zwrócić uwagę, by nasze piersi wyglądały pięknie, jędrnie i kształtnie?

Dobierz odpowiedni obwód!

Dobrze dobrany obwód jest bardzo ważny, gdyż to on a nie ramiączka zapewnia stabilność i podtrzymuje piersi. Jak go rozpoznać? Zapięcie biustonosza znajduje się na tej samej wysokości co dół miseczek, czyli około 5 cm poniżej łopatek. Jeżeli obwód jest za duży, pas wędruje ku górze w stronę karku a piersi opadają w dół, jeżeli jest zbyt mały powoduje powstawanie fałdek na plecach i pod pachami.

Wyreguluj ramiączka

Nawet jeśli obwód biustonosza jest dobry, piersi nadal mogą smętnie zwisać w swych miseczkach. Za taki stan rzeczy odpowiadają zbyt luźne ramiączka. Jak zatem ocenić, czy ich długość jest odpowiednia? Rada jest prosta – ramiączka, pod które dasz radę wsunąć dwa palce są w porządku, te, które jesteś w stanie wyciągnąć do linii brody są zdecydowanie zbyt luźne.

Miseczki

Miseczka to część biustonosza, która – odpowiednio dobrana – może optycznie zwiększyć piersi, cudnie je zaokrąglić i nadać im pożądany kształt. Jeżeli jest zbyt mała, a tak zdarza się najczęściej, pierś wylewa się górą lub po bokach. Jeżeli jest zbyt duża, odstaje od piersi i marszczy się u góry. Miseczka dobrej wielkości powinna obejmować całą pierś a jej fiszbina powinna kończyć się mniej więcej w połowie pachy.

Jak przymierzyć biustonosz?

Ubierając biustonosz po raz pierwszy zapnij go na najbardziej zewnętrzną haftkę. Podczas noszenia pas stanika naciągnie się i kolejne haftki posłużą do jego regulacji w przyszłości. Pamiętaj, że pas stanika nie może być zbyt luźny, bo wówczas będzie się przesuwał ku górze i nie spełni swojej podstawowej funkcji – podtrzymywania piersi, ani zbyt ciasny, gdyż wtedy w obwodzie pojawią się fałdki, które nie będą wyglądały dobrze pod obcisłą bluzką. Następnie dopasuj ramiączka. Ich długość powinna być tak dobrana, by z jednej strony nie wpijały się w ciało, z drugiej, nie zsuwały się z ramion. Wreszcie miseczka. By sprawdzić, czy ma ona odpowiedni rozmiar, dłonią obejmij pierś i ułóż ją w miseczce. Nic nie powinno się z niej wylewać a mostek biustonosza powinien idealnie przylegać do klatki piersiowej. Na koniec wykonaj parę ćwiczeń, które będą testem dla nowego stanika. Schyl się i sprawdź czy piersi nie wyskakują z miseczek. Unieś ręce ku górze i zobacz czy biust nie wysuwa się dołem i czy obwód jest stabilny.

Jeżeli masz problemy z zapamiętaniem tych wszystkich rad idąc na zakupy możesz skorzystać z tzw. piersiówki – spisu podstawowych zasad jakich należy przestrzegać wybierając odpowiedni biustonosz.