Nauka jazdy samochodem

0
396

Nie musisz obawiać się, że kiedy siądziesz za kierownicę, spanikujesz. W przypadku prowadzenia samochodu jest tak samo jak kiedy mowa o jeździe na jednośladzie – to się po prostu umie, jak tylko odpowiednio długo i dobrze wyćwiczy się tę jazdę. Jest to proste jak mówiąc kolokwialnie budowa cepa, wymaga jednakże pewnych predyspozycji.

Może dlatego panuje powszechne przekonanie, że do prowadzenia auta nie wszyscy się nadają, że wiele osób ma złe podejście do kursowania samodzielnie po ulicach. Przede wszystkim nie wolno się zrażać, bo jeżeli podczas prób okiełznania mechanicznych koni będziemy panikować i od razu wychodzić z założenia, że nic nam nie wyjdzie niestety ale faktycznie nie powiedzie się plan opanowania jazdy autem.

Dużo lepszym wariantem niż ciągłe narzekanie okaże się wzięcie do auta kogoś, kto jeździ długo, mając wprawę w prowadzeniu samochodu i kto jeździ odpowiednio dobrze, a prawo jazdy zdał za pierwszym razem. Wtedy może nas takowa osoba stosownie pokierować –jak jechać, wskazać nam jak nie jechać, a także wprost dostrzec nasze omyłki i powiedzieć nam jasno, jakiego typu błędy robimy. Na pewno z kimś u boku, kto ma duże doświadczenie w prowadzeniu auta będzie nam znacznie bezpieczniej, a już takowy spokój wewnętrzny i przekonanie, że w razie czego będzie miał kto nas uratować przed kolizją, wystarczą z pewnością do tego, aby uspokoić się, wyciszyć i trzymać nerwy na wodzy.

To co jest często popełnianym błędem przyszłych , a przynajmniej starających się być przyszłymi, kierowców to przede wszystkim problem natury osobowościowej. Ludzi są zbytnio drażliwi. Siadają za kierownicę i od razu ponoszą ich emocje, negatywne emocje, z których nigdy nic dobrego nie wynika. Istotne jest też to, że czasem okazuje się, że potencjalny kandydat na kierowcę ma zbyt ostry temperament i jest za bardzo żywiołowy – łatwo frustruje się, wpada w nerwy i szał, nie jest cierpliwy wystarczająco i zrównoważony w momencie kłopotliwej sytuacji na drodze.

Taki charakter niestety ale nie sprzyja zupełnie nauce jazdy autem. Warto zatem wyjść w pierwszej kolejności od tego, że będziemy mogli samodzielnie ustalić, jakie są nasze złe cechy i starać się nad nimi stosownie pracować a także ujarzmić swój wybuchowy charakter w momencie prowadzenia auta.