O odżywianiu i pielęgnacji włosów

0
367

Włosy codziennie są narażone na wiele silnie szkodliwych czynników zewnętrznych. Słońce, suche powietrze oraz dym papierosowy to zaledwie kilka przykładów rzeczy, które mają fatalny wpływ na keratynę. Do tego dochodzą liczne zabiegi, których efekty uboczne bardzo osłabiają strukturę włosa, poprzez wysoką temperaturą lub działanie chemiczne.

Mowa tutaj o:

  • prostownicach i lokówkach
  • farbom do włosów z amoniakiem
  • przedłużaniu włosów keratynowo
  • rozjaśnianiu włosów
  • niektórych fryzurach, na przykład dreadach

Starając się nadążyć za nowymi krzykami mody, łatwo jest zmęczyć swój organizm na tyle, że nasza czupryna będzie sucha, pozbawiona blasku i przerzedzona. Chcąc zachować zdrowy wygląd włosów, należy je odpowiednio odżywiać i ochraniać przed uszkodzeniami. Jeśli zewnętrzna ich warstwa zostanie zdarta, stają się one cieńsze, bardziej podatne na kołtunienie i zatrzymywanie brudu. Słabe, zaniedbane włosy podwyższają też ryzyko wystąpienia dolegliwości takich jak łupież, wszy i podrażnienie skóry na głowie. Koniecznie trzeba reagować nawet na najwcześniejsze oznaki pogorszenia ich stanu. W takim przypadku salon fryzjerski Ursynów jest najlepszym przyjacielem, gdyż oferuje profesjonalne usługi z zakresu rewitalizacji i odnowienia włosów. Tego typu terapia jest świetną alternatywą dla znanych, dostępnych w sklepach preparatów – pozwala bowiem na szybkie i kompleksowe zaradzenie wielu przykrym skutkom zaniedbywania swoich loków.

Dym papierosowy i jego wpływ na keratynę

Osoby palące papierosy, szczególnie duże ich ilości, muszą liczyć się z ich negatywnym wpływem na zęby, paznokcie oraz włosy. Palacza łatwo rozpoznać po ściemniałych, spękanych płytkach paznokci oraz pożółkłym uzębieniu, które błyskawicznie zdradzają ich nałóg. Niestety, cierpią na tym także włosy, do których dociera dym papierosowy. Powoduje on rozdwajanie końcówek i degenerację struktur keratynowych, sprawiając, że do tej pory zdrowe kosmetyki stają się szorstkie, a nawet kruche. Sytuacja ta wymaga natychmiastowej interwencji, gdzie najrozsądniej jest skierować się do profesjonalistów. Salon fryzjerski warszawa doskonale wie, jak poradzić sobie nawet z ciężkimi przypadkami. W użyciu są nowe technologie oraz zaawansowane techniki kosmetyczne, które pomagają przywrócić włosom ich pierwotny stan. Rzecz jasna, terapia taka mija się z celem, jeśli ma się zamiar kontynuować zły nawyk.