Piękna fryzura atrybutem każdej kobiety

0
351

Okazuje się, że wszyscy fryzjerzy, którzy układają włosy po wykonanych zabiegach, doskonale wiedzą co robią, aby klientka była bardzo zadowolona z wykonanej przez niego fryzury.

To nie jest chwyt marketingowy, to są odpowiednio wykorzystane umiejętności. Kobiety, klientki salonów fryzjerskich, nie ukończyły specjalistycznych kursów, więc mają prawo nie wiedzieć, jakie popełniają błędy, kiedy później próbują same w domu zrobić się na bóstwo, a to niestety nie wychodzi tak, jak u fryzjera. Okazuje się, że nie jest to takie trudne, trzeba tylko wiedzieć, gdzie w stylizacji popełnia się błąd. Rozpoczynając już od mycia głowy, trzeba włosy umyć bardzo dobrze i starannie, w przeciwnym wypadku ułożenie fryzury w ogóle może nie dać spodziewanego efektu, zwłaszcza wtedy, kiedy włosy nie zostaną dobrze oczyszczone. Aby to zrobić dokładnie, zawsze należy myć głowę szamponem dwa razy, po czym spłukać go bardzo dokładnie. Kiedy szampon nakłada się na włosy za pierwszym razem, zwłaszcza po dłuższym okresie nie mycia, służy to zmyciu z głowy zanieczyszczeń.

Należy go dokładnie spłukać. Dopiero wtedy nakłada się szampon jeszcze raz, który powoduje mycie właściwe i odżywianie już włosów na czystej głowie. Ten szampon także trzeba dokładnie spłukać i dopiero wtedy nałożyć odżywkę, którą oczywiście również trzeba dokładnie spłukać. Tak umyte i oczyszczone włosy zapewnią znacznie większą elastyczność podczas układania fryzury. Ważnym kryterium łatwo układających się włosów jest odpowiednio nałożona na nie odżywka. Gdy źle zostaje zaaplikowana zbytnio obciąża włosy i uniemożliwia jej dokładne spłukanie. Odżywka powinna być nakładana jak najdalej od ich nasady, w zasadzie na same włosy, a przede wszystkim na ich końcówki. Podobnie jest z używaniem masek do włosów, które to są specjalistycznie przeznaczone do bardzo intensywnej pielęgnacji, co oznacza, że nie powinno się ich zbyt często używać, a już na pewno nie codziennie, gdyż za bardzo obciążą wtedy włosy. Maski powinny być nakładane najwyżej raz w tygodniu. Okazuje się, że częste czesanie włosów wzmaga ich przetłuszczanie, przez pobudzanie gruczołów łojowych do wydzielania sebum, o czym także warto pamiętać przy układaniu fryzury każdego dnia.