Pierwsze zmarszczki – jak im zapobiegać i jak niewelować

0
384

Dla każdej kobiety wizja zmarszczek na ich twarzy, szyi i dekolcie to spory problem. Bardzo ważne jest więc zapobieganie ich powstawaniu poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. W jaki sposób można zapobiec zmarszczkom?

Przede wszystkim, warto nawilżać swoją skórę od środka. Konieczne jest picie jak największych ilości wody niegazowanej. Wspaniale nawilża skórę i nawadnia cały organizm, pozwalając mu się oczyszczać.

Bardzo ważne jest codzienne zmywanie makijażu. Najlepiej jest robić za pomoc płynu micelarnego, przykładając wacik. Nie należy nim pocierać po skórze, ponieważ można ją w ten sposób podrażnić i uszkodzić.
Koniecznie należy się zaopatrzyć w dobry krem nawilżający na dzień i na noc. Taki krem nakłada się na dobrze oczyszczoną skórę, delikatnie wklepując. Krem przeciw zmarszczkowy warto kupić sobie dopiero koło czterdziestki, kiedy skóra jest już bardziej wiotka i potrzebuje zastrzyku kolagenu i kwasu hialuronowego.
Niezwykle skuteczna okazuje się być gimnastyka twarzy. Wystarczy kilka minut głupich min przed lustrem, aby wyćwiczyć mięśnie, które podtrzymują skórę i nie pozwalają jej wiotczeć.
Twarz, szyję i dekolt powinno się myć jedynie chłodną wodą. Ciepła powoduje wysuszanie się skóry, co przyspiesza powstawanie zmarszczek.

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Takie zmarszczki nie wynikają tylko ze starzenia się naszej skóry, ale również z żywej mimiki twarzy. Osoby, które dużo się śmieją lub martwią, często mają zmarszczki wokół ust, na policzkach, czy na czole. Również palacze muszą być przygotowani na powstawanie zmarszczek wokół ust od ich ciągłego marszczenia. Warto pamiętać o tym, że takie zmarszczki dodają uroku i dzięki nim twarz nie przypomina maski.

Na pewno warto co jakiś czas udać się do dobrego gabinetu kosmetologicznego na zabiegi silnie nawilżające skórę. Zmarszczki pojawiają się bowiem wtedy, kiedy brakuje jej wody. Wspaniale sprawdzają się maski i masaże, a poważniejsze ingerencje warto pozostawić sobie na poważne problemy ze zmarszczkami i wiotką skórą.