Polacy potrafią oszczędzać

0
375

Wbrew pozorom oszczędzanie nie jest nam obce i jak się okazuje nasi rodacy wiedzą jak i gdzie oszczędzać. Nie oznacza to oczywiście, że nie przydałyby się im podpowiedzi, oferty, propozycje jak najlepiej oszczędzać i jeszcze na tym zarobić.

Najprostszą forma oszczędzania są konta oszczędnościowe, które są już zupełnie przyzwoicie oprocentowane. Można też wpłacić swoje pieniądze na lokaty bankowe, który wprawdzie są wyżej oprocentowane, ale niestety nie można z nich wybierać pieniędzy bez utraty odsetek. Konta oszczędnościowe mają to do siebie, że można z nich wybierać gotówkę bez utraty odsetek, ale jest też i problem, ponieważ najczęściej tylko jedna wypłata jest be prowizji, za pozostałe trzeba już zapłacić. Są jednak teraz już oferty, gdzie nawet 8 wypłat jest bezpłatnych.

Niewątpliwie każdy z nas chciałby mieć jak najlepsze konto oszczędnościowe i jest to naturalne, ale aby takie znaleźć trzeba nie tylko zapoznać się z wynikami rankingów, ale również poznać czym należy się kierować wybierając najlepsze konto oszczędnościowe. Przede wszystkim trzeba poznać oprocentowanie konta, a także co jest również bardzo ważne trzeba wiedzieć przy jakich wpłaconych sumach można takie oprocentowanie uzyskać. Dlaczego? Ponieważ czasami jest tak, że wysokie oprocentowanie można uzyskać tylko przy wpłatach dużych kwot na konto. Powinno się tez wiedzieć kiedy następuje dopisanie odsetek do konta czy na przykład co miesiąc czy co kwartał.

No i warto wiedzieć, jak wygląda wypłata z takiego konta oszczędnościowego, czy odbywa się za pomocą przelewów i czy za takie przelewy trzeba płacić, czy można pieniądze wypłacić w kasie banku. Ktoś kiedyś powiedział, że budowanie konta oszczędnościowego podobne jest do gry w domino i ma racje ponieważ każda wypłata, a więc każde wyciągnięcie kostki domina nie skutkuje zawaleniem się tej budowli, ale również ma swoje konsekwencje finansowe. Tak czy inaczej lepiej jest trzymać swoje oszczędności w kontach oszczędnościowych, które przynoszą jakieś tam zyski niż trzymać swoje pieniądze na przykład w skarpecie. Ale trzeba też wiedzieć jak wybrać jak najlepsze konto oszczędnościowe, ponieważ nie wszystkie banki maja taka sama ofertę.