Postawy gry w paintballa

0
256
Postawy gry w paintballa

Jeszcze do niedawna takie atrakcje, jak quady czy paintball były w naszym kraju czymś zupełnie nieznanym. Mało kto wiedział, czym są popularne na zachodzie quady, mało kto orientował się, na czym polega profesjonalny paintball. Dziś quady i paintball to już żadna nowość, a zna je z pewnością nawet wyrośnięty przedszkolak. Te dwie atrakcje, wraz z nimi, naturalnie, szereg innych, wdarły się przełomem na scenę polskiej rozrywki i jak na razie, nie mają zamiaru z niej schodzić. Choć paintball, jak się zdaje, cieszy się znacznie większą popularnością, to i quadów z dnia na dzień przybywa. Wraz z pojazdami, przybywa także zwolenników tego sportu.

Paintball natomiast, ciesząc się nie słabnącym zainteresowaniem klientów, wymaga coraz większej liczby punktów, w których można się zaopatrzyć w niezbędny sprzęt, taki jak profesjonalne kulki, markery, akcesoria do markerów, maski, systemy Co2, lufy i niezbędne inne akcesoria tego typu, wreszcie loadery, fatboye i odzież ochronną. Warto choć powierzchownie prześledzić potrzebny sprzęt i wszystkie elementy, bez których nie doszedłby do skutku żaden paintball. Sklep, jak widać na przykładzie, jest doskonale zaopatrzony i przygotowany na wszystkie możliwe potrzeby kupujących. Jednym z najważniejszych elementów są kulki, bez których nie rozpocząłby się paintball. Sklep posiada przynajmniej cztery rodzaje kulek. Kupuje się je w większej ilości, przykładowo 2000 sztuk na jeden raz.

Kulki mogą mieć kolor żółty, arbuzowy, czarny. Najważniejsze jest jednak bardzo jaskrawe wypełnienie, które znajduje się w środku każdej skorupki, gdyż wskazuje ono, ile razy dany zawodnik był trafiony kulą przez przeciwnika. Do kulek potrzebne są każdorazowo loadery czyli pojemniki na naszą kolorową amunicję. Bez nich także nie odbędzie się profesjonalny paintball. Sklep oferuje zwykle kilka rodzajów, w zależności od stopnia zaawansowania gry i samych zawodników. Zazwyczaj ma do zaproponowania wyroby kilku producentów.

Kolejnym ważnym elementem są markery czyli mówiąc po prostu strzelby, z których po pociągnięciu za spust, wydobywa się kolorowa amunicja. Do markerów można zakupić najrozmaitsze lufy i inny asortyment, który sprawia, że nasze strzały są bardziej trafne i bardziej odczuwalne przez przeciwnika. Warto pomyśleć także o bezpieczeństwie. Choć to tylko zabawa, czasem może się skończyć siniakami czy kontuzją oka lub nosa. Nie zapominajmy więc o maskach, odzieży ochronnej i rękawicach. A gdy już tak dobrze się zabezpieczymy, pozostanie nam już tylko dobra zabawa.