Problem wrastających włosków

0
732

Depilacja nie jest łatwym, ani ciekawym tematem, zwłaszcza dla kobiet. Wiadomym jest, że długie włosy w poszczególnych częściach ciała, w których nie powinny występować, nie wyglądają estetycznie. Wiele kobiet, a czasami również mężczyzn, marzy o tym, żeby pozbyć się ich w takich przypadkach na zawsze. Nie zawsze jest to możliwe, chociaż technika na tyle idzie do przodu, że przy odrobinie cierpliwości można uzyskać bardzo zaskakujące i długotrwałe efekty. W rzeczywistości w dalszym ciągu większość osób korzysta z najbardziej tradycyjnych metod golenia, także w trudnodostępnych miejscach, za pomocą najprostszej maszynki.

Niestety, ale ta metoda niesie za sobą ogromną ilość wad, jednak jest najszybsza do wykonania, co nie oznacza, że najskuteczniejsza. Włoski golone maszynką odrastają bardzo szybko, co oznacza, że zabieg ten trzeba powtarzać często. Ponadto, miejsce w którym zostały wygolone włoski za pomocą maszynki nie wygląda estetycznie, gdyż widoczne są czerwone kropki. Ponadto, maszynka nie wyrywa cebulek włosków, tylko przycina je tuż przed nimi, co oznacza, że najczęściej włoski golone są pod linią naskórka, a to w większości przypadków powoduje wrastanie włosków w skórę, a ten fakt z kolei jest nie tylko bardzo nieestetyczny, ale także uciążliwy, ponieważ takich włosków pozbyć się jest jeszcze trudniej.

Spowodowane to jest najczęściej zmianą kierunku wzrostu włosa, a także efektem częstych zmian sposobu depilacji, w związku z czym warto jest wybrać jeden i trzymać się go wręcz kurczowo. Takie zachowanie gwarantuje, że nie powinno być przykrych niespodzianek w tej kwestii. W dalszym ciągu, najskuteczniejszy w goleniu jest depilator, pomimo tego, że zabiegi są dosyć bolesne. Gdy sposoby depilacji często się zmieniają sama cebulka włosa jest za każdym razem pobudzana w inny sposób, a taka sprzeczność informacji, która wciąż do niej dochodzi może spowodować właśnie zmianę kierunku wzrostu włosa. Bardzo ważny jest także stan danej skóry i jej odpowiednie nawilżenie, a także częste wykonywanie peelingu i złuszczanie naskórka. Gdy jednak tak się stanie, że naskórek jest gruby i twardy, peeling wykonany po każdej depilacji powinien pomóc w pielęgnacji delikatnych miejsc.