Szpilki jako nieodłączny element mody

0
354

Wielu osobom ten trend może się wydawać niewiarygodny, ale w rzeczywistości jest niesamowicie modny w wielu środowiskach na świecie, a wielu projektantów uwielbia z niego korzystać. Okazuje się, że często wyśmiewane zakładanie skarpetek do typowych sandałów latem jest jedną z oznak znania się na najnowszych trendach mody. Zatem, zanim ktoś raczy wyśmiać kogoś, kto w ten sposób dokonał zestawienia, powinien najpierw sprawdzić, czy nie jest to przypadkiem ostatni krzyk mody. Okazuje się, że zakładanie skarpetek do szpilek nie jest wcale żadną nowością i na modowych pokazach króluje już od dawna. Zdania w tej kwestii są mocno podzielone, w zależności od gustów pań. Jedne czują się w takim wydaniu stylowo i oryginalnie inne uważają, że to jest kompletny brak elegancji i wszechstronny kicz.

Okazuje się, że pod koniec 2011 roku wiele kobiet miało już nadzieje, że zakładanie do szpilek skarpetek bezpowrotnie zniknie z wybiegów na jakiś, dłuższy czas, ale na nieszczęście dla nich okazało się, że w dalszym ciągu wielu projektantów korzysta z tej sposobności na własnych pokazach, promując kolekcje na rok 2012, a zwłaszcza na wiosnę i lato. W związku z tym, w jak najbardziej dobrym guście w tym roku będzie leżało założenie szpilek i skarpetek do nich, ale należy pamiętać o tym, że skarpetki koniecznie muszą być jak najbardziej widoczne, ale jednocześnie pasować do całości stroju. Zdecydowanie lepiej jest unikać skarpetek w kolorze buta, ponieważ nie da to odpowiedniego efektu, natomiast świetnie zaznaczą się tutaj skarpetki w zupełnie kontrastowym kolorze, które jednak jako spójny element będą się wpasowywały w całą resztę ubioru.

Coraz większa ilość znanych marek i ich projektantów wychodzi naprzeciw kobietom, które uwielbiają ten styl, tworząc specjalne skarpetki do szpilek, które są na tyle cienkie, że z powodzeniem można je założyć w miesiącach letnich. Skarpetki te są w przeróżnych kolorach, gama jest tak różnorodna, że na pewno każda kobieta wybierze coś dla siebie. Skarpetki mogą być w takim kolorze, w jakim jest którakolwiek część pozostałej garderoby. Kiedy ubranie jest w jednym kolorze, skarpetki mogą być w zupełnie innym i to również będzie wyglądało bardzo dobrze.