Wąż zbrojony do paliwa

0
540
wąż do paliwa

Auta psują się dość często, a nawet jeżeli dbamy o nie odpowiednio jesteśmy zmuszeni co jakiś czas odwiedzić warsztat samochodowy w celu wymiany części eksploatacyjnych. Układ paliwowy to jeden z  elementów który dość często jest naprawiany w warsztatach samochodowych. Wiele jego elementów to również części eksploatacyjne które należy wymieniać co jakiś czas aby nasze auto prawidłowo funkcjonowało i służyło nam prze długie lata. Niestety nie wszyscy mają świadomość tego, że do warsztatu samochodowego należy udać się co jakiś czas i nie tylko wtedy kiedy faktycznie nasze auto odmawia już posłuszeństwa. Decydując się na naprawę układu paliwowego bardzo często mechanik wymienia przy tym również wąż do paliwa. Węże paliwowe możemy podzielić na kilka różnych rodzajów jednak zawsze maja one to samo zastosowanie. Są one wykorzystywane zarówno w autach osobowych jak ciężarowych czy też dostawczych, ale także w łodziach motocyklach i maszynach rolniczych bądź tez budowlanych. W sytuacji kiedy nagle poczujemy charakterystyczną woń paliwa bądź też ślady wycieku należy jak najszybciej udać się do warsztatu samochodowego,  w celu wymiany przewodu gdyż może to oznaczać nieszczelność która może powodować większe zużycie paliwa a nawet spadek ciśnienia w silniku.

Wąż paliwowy zbrojony

Proponowany przez mechaników a także polecany w sklepach motoryzacyjnych wąż do paliwa zbrojony znajduje swoje zastosowanie w instalacjach samochodowych. Przekazuje on wszelkiego rodzaju paliwa ropopochodne ze zbiornika do silnika. Przed ten nadaje się do współpracy z substancjami w których zawartość węglowodorów nie przekracza 50%.

Tego rodzaju wąż został wykonany z czarnej gumy i posiada tekstylne wzmocnienia jest giętki i dobre pracuje. Materiał z jakiego został on wyprodukowany zapewniają odporność na wysoką temperaturę, a także wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, ciśnienie wewnętrzne a także na przetarcia.

Parametry techniczne węża do paliwa

Średnica wewnętrzna 6 mm, średnica zewnętrzna 12 mm, grubość ścianki 3 mm, temperatura pracy od -30 stopni do 100 a nawet 125 stopni, warstwa wewnętrzna guma, wzmocnienie tekstylne, warstwa zewnętrzna guma odporna na otarcia i czynniki atmosferyczne oraz wysoką temperaturę.

Wąż do paliwa  znajduje zastosowanie do przesytu substancji ropopochodnych w tym paliwa benzyny i oleju pomiędzy silnikiem a zbiornikiem. Przewody paliwowe są odporne na wysoką temperaturę a także wszelkiego rodzaju przetarcia. Nadaje się on do przesyłu wszelkiego rodzaju substancji ropopochodnych.