Zakłady bukmacherskie – poradnik dla typera

0
209
zakłady bukmacherskie

Porady bukmacherskie przydają się zarówno początkującym, jak i doświadczonym graczom. Co prawda w zakładach wiele zależy od szczęścia, ale ważna jest też sama metodologia obstawiania. Do typowania trzeba umieć się przygotować. Należy też umieć zebrać odpowiednie dane. Dużym sukcesem na starcie jest też wybranie odpowiedniej firmy, która zagwarantuje najciekawszą ofertę, dobre kursy i proste zakłady bukmacherskie. Do jakich porad najlepiej stosować się, jeśli chce się wygrać spore pieniądze w zakładach?

Wybór bukmachera

Dużym problemem na starcie jest już samo wybranie bukmachera. Na polskim rynku funkcjonuje ich naprawdę sporo, przez co ciężko zdecydować się na jednego. Warto porównać ze sobą szerokość oferty z kursami. Im więcej zakładów dodatkowych, tym większe pole manewru przy typowaniu. Należy też zwrócić uwagę na same kursy. Warto porównać to samo spotkanie z perspektywy wielu bukmacherów. Dobrze, jeśli umożliwiają oni obstawianie na żywo za sprawą strony internetowej. Zapewnia to większą wygodę i liczbę spotkań do wyboru.

Określenie swojej specjalizacji

Zakłady bukmacherskie mogą dotyczyć naprawdę wielu sportów. Popularność piłki nożnej czy koszykówki nie gwarantuje, że ktoś musi obstawiać akurat w tych dyscyplinach. Warto wybrać taki sport, który często ogląda się w telewizji. Wiedza z danych rozgrywek naprawdę przydaje się przy typowaniu. To samo dotyczy konkretnej ligi w danej dyscyplinie. Jedna osoba może się pasjonować ligą angielską, a druga polską. Regularnie oglądane mecze jednych rozgrywek z pewnością wpłyną na większe wygrane. Zakłady mogą też dotyczyć wydarzeń kulturalnych i e-sportu, na których zna się sporo ludzi.

Odpowiednie dawkowanie spotkań

W zakładach bardzo popularne są kupony akumulacyjne. Polegają one na obstawieniu kilku meczów jednocześnie. Wiele osób ma jednak skłonność do przesadzania z ilością spotkań. Pokusa jest całkiem spora, bo zawsze lepiej wygrać 10000 złotych niż 1000. Ma to jednak mało wspólnego z praktyką. Wysokie wygrane zdarzają się naprawdę rzadko. Lepiej zejść trochę na ziemię i brać pod uwagę realne sumy pieniędzy. Nie warto dokładać nieprzemyślanych meczów na ostatni moment.

Przygotowanie do typowania

Szansę na wygraną zwiększą odpowiednie przygotowania. Polegają one na zebraniu jak największej ilości informacji o drużynach. Ważna jest aktualna forma, gdzie warto przejrzeć ostatnich 5 spotkań. Trzeba zwrócić także na pozycję w tabeli, bo słabsza dyspozycja być może jest jedynie tymczasowa. Należy sprawdzić też ostatnie spotkania pomiędzy obiema drużynami. Zdarza się, że słabszy zespół ma „patent” na bardziej utytułowanego rywala. Dobrze jest zerknąć na kontuzje w zespole, gdzie kluczowa może być utrata najważniejszego zawodnika.

Korzystanie z zakładów dodatkowych

Zakłady bukmacherskie nie polegają jedynie na obstawianiu zwycięzcy. Takie typy są jednak dobre dla początkujących graczy. Przy większym doświadczeniu można wytypować liczbę bramek albo handicapy. W ten sposób obstawiają najlepsi typerzy świata. Warto także obstawiać mecze na żywo. Dają one większe pole manewru i być może będą korzystniejsze dla początkującego typera. W zakładach bukmacherskich warto przeprowadzać metodę prób i błędów. W ten sposób szybko dobierze się swoje ulubione zakłady dodatkowe.