Zastosowanie poduszkowców

0
888

Na rzecz armii całego świata wielką pokusą było od momentu zawsze posiadanie morskich pojazdów bojowych, które umożliwiałyby prosty lądowanie piechoty również ciężkiego sprzętu, takich w charakterze poduszkowce Budowa (kliknij w tym miejscu) tych wehikułów umożliwia im poruszanie się ponad każdym rodzajem gruntu – wodą, lądem, bagnem, etc. Z tego także powodu nie powinno dziwić, że poduszkowce (zobacz w tym miejscu) są dziś używany prawie że każdej armii świata.

W charakterze pierwsza pojazdy te zaczęła testować Wojsko Brytyjska. Wybudowała jej osoba oryginalnie szóstka maszyn (nazwy kodowe od momentu SR.N! aż do SR.N6) także powołała aż do życia jednostkę IHTU (Interservice Hovercraft Trial Unit) w sprawie przetestowania, oznacza to w celach militarnych da się ogólnie wyzyskać poduszkowce Wynajem (kliknij w tym miejscu) skonstruowanych pojazdów firmom cywilnym leżał też w gestii powyższej jednostki. Na chwilę obecną Komandosi Jej Królewskiej Mości wykorzystują makieta Griffonhoverwork 2400TD, kto jest następcą przyzwoicie znanego z operacji Pustynna Burza modelu 2000 TDX.

Ponadto Wielkiej Brytanii, poduszkowce wykorzystywane są również na mocy siły zbrojne Stanów Zjednoczonych Ameryki, Finlandii, Iranu oraz Rosji. Ta ostatnia jest swoją drogą w posiadaniu największego dopóty zbudowanego poduszkowca – klasy Zubr. Waży płeć brzydka 340 ton oraz przypadkiem poruszać się z prędkością 63 węzłów. Zbrojny jest, w szczególności w symboliczny szyk rakiet Streła-3, porcja 30 mm AK-630 także inne. Jego długość to 57m, tudzież wielkość 25.6 m. Na swoim pokładzie jest w stanie przewieźć aż do 3 czołgów, lub 10 pojazdów opancerzonych, to znaczy 500 żołnierzy.