Zrób sobie pomadkę do ust – prosty przepis

0
238
Zrób sobie pomadkę do ust – prosty przepis

Znudziły ci się wszelkie pomadki, które masz w swojej kosmetyczce? Zamiast kupić nową, zrób samodzielnie całkowicie  naturalną pomadkę do ust. Przy tym nie ma co poprzestawać na 1. Wyczaruj hurtowo pomadki o różnorodnych barwach. Część z nich możesz rozdać w prezencie swojej koleżance, mamie lub siostrze. Stwórz pomadkę w swoim ulubionym kolorze i ciesz się pomalowanymi ustami na co dzień.

Wykonanie – lista składników
1 łyżka oleju kokosowego,
1 łyżka masła shea lub masła kakaowego,
1 łyżka wosku pszczelego,
½ łyżki (lub dużo więcej) glinki różowej lub czerwonej w proszku (możesz je także pomieszać) + pojemniczki na pomadki a także pipetka

1.Roztop olej kokosowy, masło shea lub kakaowe a także wosk pszczeli w kąpieli wodnej.

2. Dodaj ½ łyżki glinki w proszku.

3. Zanurz w mieszaninie końcówkę łyżki a także odczekaj parę sekund. Rozetrzyj na nadgarstku, w taki sposób sprawdzisz kolor pomadki. Jeżeli barwa do końca ci nie odpowiada, dorzuć jeszcze nieco różowej lub czerwonej glinki.

4. Gdy jesteś zadowolona z rezultatu końcowego, przelej mieszaninę do pojemniczków na pomadki lub sztyftu po poprzedniej pomadce. Zdecydowanie warto użyć do tego pipetki.

5. Odczekaj aż pomadki ostygną a także stężeją (potrwa to ok. 1-1,5 60 minut).

6. Zakręć pojemniczki lub sztyft. Twoje naturalne pomadki są już gotowe!

I jeszcze niewielkie podpowiedzi:

Jeśli okaże się, że szminka wyszła za rzadka – rozpuszczamy raz jeszcze w wodzie a także wlewamy wosku pszczelego. Jeśli natomiast szminka wyszła nazbyt zbita – rozpuszczamy a także wlewamy oleju;

Same możecie zdecydować o kolorze a także zapachu pomadki

Jeżeli używacie masła kakaowego, fajnym rozwiązaniem będzie podbicie zapachu (a także smaku!) przez dodanie szczypty kakao lub niewielkiej ilości startej gorzkiej czekolady. Możecie również pomadkę uzupełnić w dodatkowe cechy nawilżające, dodając miód lub wit. E. Należy to wykonywać jednak jedynie wtedy, gdy mikstura ostygnie. No a gdy już wystygnie, to przekładamy ją do wyparzonego, umytego sztyftu po dawnej pomadce.